Kontryhel: zázračný lék na ženské problémy


Od této bylinky by málo žen očekávalo něco víc, převážně neznalkyně v bylinkářství. Kontryhel (latinsky Alchemilla vulgaris) má spoustu léčebných účinků, může však sloužit i jako prevence. Je vhodný na fyzické i psychické neduhy. Obsahuje spousty a spousty minerálních látek, antioxidanty s protinádorovými účinky a dále například třísloviny

Co kontryhel způsobuje? K čemu je užitečný?

Každá bylinka má své léčebné účinky, kontryhel není výjimkou. Řadí se do čeledi Rosaceae- růžovité. Většina rostlin tohoto druhu má spoustu tříslovin, které mohou působit takto:

  • protizánětlivě
  • snižují teplotu těla
  • lepší hojení ran

Účinků je samozřejmě více. Tato bylinka je vhodná převážně pro ženskou populaci, díky následujícím uplatněním, které je opravdu široké. Též má dalších milion účinných látek. 

  • pomáhá u menstruace (bolesti, nepravidelnost)
  • cysty a záněty na ženských orgánech
  • porucha tvorby žlutého tělíska
  • a mnohem více

Jak bylinku využít aneb recepty na léčivé čaje

Velmi záleží na co konkrétního kontryhel potřebujete. Můžete si čaj koupit v různých obchodech nebo online. Avšak domácí příprava je za mne lepší a jistě účinnější. Jako první tu máme čaj proti bolestivé menstruaci, který jistě každá žena ocení. Jediné co potřebujete je několik bylinek, které smícháte a necháte vyluhovat deset minut. Stačí tři hrníčky denně a vaše ženské dny budou mít lepší a volnější průběh. A o kterých bylinkách je řeč? Mluvíme zde samozřejmě o kontryhelu, řebříčku a nevynecháme mochnu husí. Vaše tělo jistě ocení, že do svého těla tentokrát nebudete cpát různé prášky. 

Nedaří se vám otěhotnět a nevíte kde je problém? Přitom se cítíte připravená? Rodina vás tlačí a těší se na miminko? Zkuste čaj pro podporu plodnosti. Zní to vcelku zvláště, ale za zkoušku nic nedáte. Dávkování je stejné, stačí opět tři šálky za den. Tentokrát by se mělo užít určité dávkování. Potřebujete vytvořit směs, která obsahuje 30 gramů kontryhelu, listů maliníku a listy meduňky. Nesmíme zapomenout na květy jetele lučního, přibližně 20 gramů.

Trápí vás pokles dělohy? I na to existuje určitá směs. U tohoto zdravotního problému nesmíte zapomínat cvičit či můžete používat různé čípky. Hlavní roly ve směsi hraje přeslička rolní (která je mimochodem dobrá na záněty). Té do směsi patří 30 gramů. Poté stačí přidat 20 gramů kontryhelu a opět 20 gramů kokošky pastuší tobolky.